top of page

פרסום בפייסבוק

פרסום בגוגל

פרסום בגוגל

גוגל נחשב כיום למנוע החיפוש הפופולרי בעולם עם נתח שוק של 92% נתוני שימוש בעולם, וכ- 96% בישראל. בכל יום מתבצעים כ-3.5 מיליארד חיפושים במנוע החיפוש. בחישוב פשוט,1 מכל 2 אנשים בעולם מחפשים דבר מה בגוגל לפחות פעם אחת ביום.

גוגל Adwords הוא אפיק פרסום רווחי המאפשר לבעלי עסקים להגיע לאנשים הנכונים, בזמן הנכון ובמקום המדויק, בדיוק ברגע שבו הם מחפשים בגוגל את שירותי העסק בתוצאות החיפוש. המודל העסקי עובד בצורה זאת: אנו משלמים רק כשהגולש הקליק על המודעה שלנו ומבקר באתר או בדף הנחיתה, כאשר התשלום עבור קליק יכול לנוע בין 0.20 אג' ועד עשרות שקלים לקליק. במילים פשוטות, אנחנו משלמים רק על הקלקה ולא על חשיפה. יוצא מכך, שלקוחות פוטנציאלים מחפשים אותנו ולא אנחנו אותם, מה שמאפשר לנו להתמקד בפיתוח  העסק ולא בחיפוש אחר לקוחות.

פרסום בגוגל מכיל מגוון נושאים:

ניהול והקמת קמפיינים פרסומים ברשת החיפוש של גוגל - מתבצעים על ידי ביצוע מחקר על פי ביטוי מפתח, אפיון קהל יעד, בניית אסטרטגיית פרסום, בניית תקציב פרסום לפי החזר "פר" השקעה (ROI) ופרמטרים נוספים.

ניהול והקמת קמפיינים פרסומיים ברשת המדיה של גוגל (GDN) - פרסום באנרים באתרים מובילים על ידי אפיון מוצר, בניית אסטרטגיה שיווקית, איתור אתרים רלוונטיים ובניית באנרים ומודעות.

הקמת קמפיין רימרקטינג – אפיק זה מאפשר לבצע פנייה חוזרת ללקוחות אשר ביקרו באתר או בדף הנחיתה שלנו ולא המירו, כלומר "מעקב" הרודף אחרי גולשים שלא יצרו פעולה מסוימת שיכולה להיות רכישה או השארת פרטים, וכאשר הם גולשים באתרים מובילים כדוגמת YNET, מאקו וכו', הם ייחשפו לאתר שלנו.

 

פרסום בפייסבוק

פייסבוק היא הרשת החברתית הנפוצה בעולם, ומונה כיום מיליארדי משתמשים בעולם וכ-  4 מיליון משתמשים רשומים בישראל. מתוכם 3 מיליון גולשים פעילים באופן יומיומי. בחישוב פשוט - אחד משני ישראלים נמצא בפייסבוק ממש עכשיו (8 מיליון ישראלים חיים בישראל). פייסבוק אומנם בטייטל של "רשת חברתית" אך לא רק, היא מקור לחדשות, תחומי עניין, זירה חמה לסרטונים ושידורי לייב, מקום חברתי לקבוצות עניין ועוד. לא פלא שחלק גדול מתנועת אתרי החדשות מגיע דווקא מהפייסבוק, משום שהגולשים צורכים חדשות דרך הפייסבוק.

בניה וניהול  דף פייסבוק עסקי – מה הוא כולל?

פייסבוק מאפשרת לבעלי עסקים ליצור עניין ולהגדיל את חשיפת המותג, כמו גם לאסוף לידים איכותיים בעזרת ניהול קמפיינים ממוקדים ומפולחים היטב. שירות הבנייה וניהול הדף כולל אפיון ועיצוב תשתיות המותאמים לקהל היעד על ידי עיצוב תמונת קאבר/הכנת סרטון תדמית, כתובת אתר אינטרנט, הוספת קריאה לפעולה כגון כפתור חיוג או שליחת הודעה או לייק לעמוד. כדי להניע את הגולשים יש צורך בכתיבת פוסטים מושכים ושיווקיים אשר יעודדו מבקרים להצטרף לדף הפייסבוק כקהל עוקבים.

בניית קהלי יעד וניהול קמפיינים בפייסבוק

הקמת קמפיין פרסום בפייסבוק על ידי בניית פרופיל לקוח ייחודי לאותו העסק, תוך התעמקות באופי ובצרכי הלקוחות - יכול להגדיל את החשיפות למותג, כמו גם את רווחיות העסק, ולכן יש צורך בהבנה מעמיקה ובמחשבה יצירתית שיאפשרו להניע את הגולשים לפעולה, ליצור עניין באמצעות בניית קהלי יעד איכותיים, מעורבות על ידי כתיבת פוסטים בעלי מסר מותאם אישית לקהל היעד ועוד.

כמו כן, בניית קהלים דומים חדשים בפייסבוק (LOOK ALIKE) על בסיס תנועה מהאתר או מדף הפייסבוק, יוכלו אף הם ליצור "באז".

קמפיין פרסומי מוצלח  מתחיל מבסיס טוב ותכנון מקצועי. בניית אסטרטגיית שיווקית מאפשרת לנו להגיע מוכנים לזירה ולהכיר היטב את קהל היעד במטרה למקסם ולמקד את הפרסום.

בניית אסטרטגיה שיווקית הוא תהליך ראשוני חשוב, עוד הרבה לפני שאנחנו בוחרים באפיק המדיה הרצוי ומתחילים לפרסם. את האסטרטגיה שיווקית ניתן לדמות לתכנית בנייה של אדריכל שהיא זאת שמתווה את הדרך. תהליך זה ייחודי לכל עסק ומצריך חשיבה יצירתית, תוך התמקדות בצורכי הלקוחות ובעסק ובחינת הגורמים הבאים:  מה יניע את קהל היעד? מהם הצרכים של העסק? למה לבחור דווקא בנו? מה הבידול שלנו? מה המתחרים עושים? אילו יעדים אנחנו רוצים להשיג בפרסום? ועוד. 

כל אלה ופרמטרים נוספים אחרים נכללים בבניית האסטרטגיה השיווקית.  אסטרטגיה מנצחת היא זו שתהיה משתלמת לשני הצדדים, הלקוח מקבל הצעה ש"אי אפשר לסרב לה" ובעל העסק מקבל לקוח ריווחי. 

ניסיוני הרב בניהול קמפיינים ובניית אסטרטגיות מניבות מאפשר לי לייצר תמונה ברורה של איתור צרכים ויעדים עסקיים אותם אנו רוצים להשיג  במטרה למצוא את החיבור הנכון בין קהל היעד למוצר או השירות אותו אנחנו רוצים לפרסם. התוצאה – קמפיין מוצלח בעל מסרים ממוקדים שבעזרתו נוכל לצאת עם המסר הנכון לקהל היעד ולצאת בקמפיין פרסום רווחי. 

צור קשר

לפרטים נוספים ותאום פגישה חייגו או שלחו הודעה

0545-319126

Success! Message received.

אסטרטגיה

אופטימיזציה

היתרון העצום בפרסום במדיה הדיגיטלית הוא - יכולת המדידה ופילוח נכון. מה הכוונה? 

בתהליך הפרסום וביצוע הקמפיינים אנו יכולים למדוד כל דבר: 

כמה אנשים נחשפו, לחצו על לינק מסוים, התקשרו, צפו בסרטון או הגיבו, השאירו פרטים וכמה פגישות ועסקאות היו לנו בעקבות הפרסום הספציפי. בדרך זו, נוכל ללכת כמה שלבים קדימה ואפילו לשייך עסקאות למדיות הפרסום מהן הגיע הלקוח שסגר עסקה.

משום שהפרסום במדיה מדיד, הוא מספק לנו המון נתונים כדי שבאמצעותם נוכל לבצע ניתוח ופעולה כדי לדעת היכן שווה היה לנו להשקיע את הכסף, כדי לקבל  החזר "פר" השקעה ( ROI) חיובי לעסק.

ניתוח ופעולה, נקרא בשפה ה"דיגיטלית" אופטימיזציה. 

האופטימיזציה היא מעקב צמוד ומלא, וכוללת איסוף מידע רב הנצבר תוך כדי ניהול הקמפיין, בין אם מדובר על קמפיינים המתבצעים בגוגל או בפייסבוק.  המידע הוא בעל ערך רב-  כגון ניתוח קליקים/חשיפות, לידים ושיחות וטלפון, ביצועי דפי הנחיתה/האתר וכו'. בעזרת המידע המתקבל נוכל לבצע ניתוחים והצלבות  ולראות אלו קמפיינים השיגו את יעדם ואלו לא. 

לדוגמה: לפי הנתונים שצברנו אנחנו רואים שבקמפיין א'  היו לידים (אנשים מתעניינים שמשאירים פרטים או מתקשרים),  ובקמפיין ב' לא היו. לאחר ניתוח מעמיק של נתונים נוכל לדעת איזה קמפיין רווחי וכדאי להמשיך לרוץ איתו. 

אופטימיזציה היא תהליך מורכב המכיל קריאה והבנה נכונה של מפת משתנים מורכבת מאוד, תוך כדי ביצוע הצלבות אשר מובילות לקבלת החלטות לא פשוטות בניהול הקמפיין. חשוב להבין כי ניהול קמפיין דומה מבחינה תפעולית לניהול עסק  ולכן הוא מחייב ניתור וניתוח קבועים וקבלת החלטות מורכבות על בסיס יומיומי, במטרה לייעל את הקמפיינים ולהגדיל את רווחיות העסק.  

אופטימיזציה היא חיונית להצלחה כדי להביא את הקמפיין ל"מים נקיים" אחרי סינון של המיותר.

 

אופטימיזציה ואסטרטגיה
אסטרטגיה
דברו איתי
bottom of page